Automaty z przekąskami, napojami gorącymi czy wodą stają się elementem koniecznym w przestrzeni publicznej. Dzięki nim możliwe jest zaspokojenie pierwszych oznak głodu i ugaszenie pragnienia. Jak wynika z raportu firmy Nielsen, aż 56% Polaków korzysta z automatów z przekąskami i napojami przynajmniej raz w miesiącu. Co czwarta osoba robi to raz w tygodniu. W automatach cenimy sobie samoobsługę, szybkość i duży wybór produktów.

Co można kupić w automatach z przekąskami?

Automaty z przekąskami znaleźć można w szkołach, biurach, na dworcach, a więc wszędzie tam, gdzie w ciągu dnia przebywa wiele osób. Chcą one szybko kupić odpowiedni produkt, nie marnując czasu na stanie w kolejkach. Asortyment automatów z przekąskami również musi odpowiadać tym potrzebom. Automaty sprzedające oferują przekąski takie jak:

  • batony,
  • słodkie przekąski (orzechy w czekoladzie, rogaliki z czekoladą),
  • słone przekąski (chipsy, paluszki),
  • kanapki,
  • jogurty,
  • gotowe dania,
  • świeże owoce i warzywa.

Spośród wielu produktów spożywczych dostępnych w automatach z przekąskami największą popularnością cieszą się batony czekoladowe i przekąski, takie jak rogaliki. Zjedzenie ich powoduje szybki wzrost poziomu cukru we krwi, zaspokajając głód. Są to zazwyczaj produkty rozpoznawalne i popularne, dlatego tak dobrze się sprzedają.

Z punktu widzenia właściciela automatów z przekąskami wybór batonów i przekąsek jest bardzo praktyczny. Produkty te nie wymagają dodatkowej reklamy oraz posiadają długi termin ważności, inaczej niż w przypadku, chociażby automatów ze świeżymi owocami, stąd zarządzanie takimi automatami nie wymaga wielkich nakładów finansowych oraz poświęconego czasu.

Jak automaty z przekąskami dostosowują się do trendów żywieniowych?

Obecne trendy w żywieniu kierują się w stronę zdrowego odżywiania. Ludzie coraz częściej sięgają po zdrowe produkty, czytając ich etykiety. Poszukują opcji wegańskich, ekologicznych czy zawierających zdrowe zamienniki cukru. Potwierdzają to badania agencji Nielsen, które wskazały, że wzrastają oczekiwania klientów dla zdrowszych zamienników szybkich przekąsek. Zdrowszą alternatywę stanowią batony zbożowe, białkowe czy orzechy. Wiemy, jak ważne jest, by automaty z przekąskami spełniały oczekiwania naszych klientów, dlatego zajmując się sprzedażą i obsługą automatów vendingowych z przekąskami, dostosowujemy swoją ofertę indywidualnie do klientów.