Napój ten znany jest od wieków i wykazuje wiele zalet. Obniża stres, działa jako afrodyzjak, pobudza mózg do pracy, zmniejsza ryzyko cukrzycy, poprawia krążenie krwi, może chronić przed chorobą Parkinsona, wpływa korzystnie na sylwetkę, spowalnia proces starzenia, a nawet chroni przed nowotworami. O jakim napoju mowa? Chodzi oczywiście o kawę, której smak i aromat docenia miliony Polaków. Jednym ze sposobów na przygotowanie tego pysznego napoju jest wykorzystanie ekspresu automatycznego. Dlaczego jest on tak popularny? I jakie akcesoria są niezbędne do przygotowania aromatycznej filiżanki kawy? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Ekspresy automatyczne – dlaczego warto?

Ekspresy automatyczne to nowoczesne, bardzo popularne rozwiązanie, które umożliwia przyrządzanie aromatycznej i pysznej kawy w warunkach domowych. Nowoczesne ekspresy dostępne w naszej ofercie różnią się wielkością, designem, a co najważniejsze także swoim zaawansowaniem i dostępnymi funkcjami. Dzięki profesjonalnej konstrukcji są łatwe w obsłudze, zapewniają maksymalny komfort i pozwalają przygotować pyszny napój, jak z kawiarni. Ostateczna decyzja dotycząca zakupu ekspresu automatycznego powinna uwzględniać, takie czynniki, jak zaawansowanie opcji, cena oraz preferencje smakowe.

Jakie akcesoria do ekspresu są potrzebne?

Aby cieszyć się smakiem ulubionego napoju, bardzo ważne jest wykorzystywanie dodatkowych akcesoriów, które zwiększają możliwości ekspresu i sprawiają, że parzenie kawy staje się prawdziwą przyjemnością. Takie akcesoria pozwalają także na utrzymanie całej konstrukcji w dobrym stanie tak, żeby służyła nam przez długi czas.

O jakie gadżety chodzi? Pierwszym z nich jest spieniacz do mleka. Warto pamiętać, że nie zawsze stanowi on część standardowego wyposażenia ekspresu automatycznego, przez co warto dokupić go samodzielnie. Gadżet ten jest prawdziwą gratką dla fanów pysznej, lekkiej pianki, która utrzymuje się na powierzchni kawy i wygląda wprost perfekcyjnie. Jednocześnie warto pamiętać, że spieniacz wymaga zastosowania dodatkowego systemu czyszczącego, złożonego z mini szczotek dedykowanych do oczyszczania mechanicznego, a także z czyszczących tabletek.

Kolejną ważną grupą produktów są odkamieniacze i tabletki oczyszczające, które dzięki zawartym w nich składnikom zapobiegają namnażaniu się bakterii i szkodliwych grzybów, gwarantując czystość i poprawne działanie ekspresu.

Ciekawym produktem są także profesjonalne szklanki do kawy, których pojemność jest idealnie dopasowana do rodzaju ekspresu. Wiele tego typu produktów określanych jest, jako termiczne, co oznacza, że można je bezpiecznie chwytać, bez ryzyka poparzenia. Takie szklanki pięknie się też prezentują, dzięki czemu codzienna przyjemność z picia kawy jest jeszcze większa.