Kawa jest jednym z najchętniej pitych napojów w biurze. Pojawia się ona w większości firm – jako darmowy produkt dla pracowników oraz jedna z wielu dostępnych pozycji w automatach. Aby jednak zachęcić do picia kawy w biurze, warto postawiać na ziarna odpowiednio wysokiej jakości. Jaka kawa sprawdzi się najlepiej w Twojej firmie? Czym kierować się, wybierając takie produkty?

Kawa dostosowana do typu ekspresu

W biurach wykorzystuje się różne typy ekspresów. Najczęściej są to duże modele elektryczne. Pozwalają one na przygotowywanie dziesiątek filiżanek kawy jednego dnia. Wystarczy nacisnąć konkretny przycisk, by urządzenie zaczęło parzyć napar. Zwykle takie ekspresy uzupełnia się kawą ziarnistą. Większe modele są bowiem wyposażone w specjalne młynki, które na bieżąco rozdrabniają ziarna. Istnieją też mniej rozbudowane ekspresy, wymagające uzupełniania kawą już zmieloną.

W biurach stawia się też na automaty z gorącymi napojami. Takie urządzenia uzupełnia się specjalnymi wkładami. W naszej ofercie znajdziesz produkty tego typu marki Lavazza czy Gimoka. To jakościowe napoje gorące do automatów, pozwalające na uzyskanie smacznego, aromatycznego naparu w zaledwie kilkadziesiąt sekund. Wkłady tego typu powinny być duże, by nie trzeba było wymieniać ich już po kilku użyciach.

Jakość kawy dla pracowników biura

Nie bez znaczenia jest jakość kawy dla pracowników i klientów Twojej firmy. Obecnie rezygnuje się z tanich produktów, które służą do przygotowywania rozwodnionych, bezsmakowych napojów. Współcześni przedsiębiorcy stawiają na markowe wkłady do automatów vendingowych lub kawę ziarnistą, do samodzielnego zmielenia. Jakość kawy wpływa bowiem na komfort pracy w danej firmie.

Wybierająca kawę do biura, warto skupić się też na tym, by pozwalała ona na przygotowanie zarówno aromatycznego espresso, jak i mieszanek z dodatkiem mleka. Trzeba bowiem pamiętać, że w miejscach, gdzie z jednego ekspresu korzystają dziesiątki osób, ważny jest jak największy wybór wariantów napojów.