Automaty vendingowe niezwykle często pojawiają się w przestrzeni publicznej. Zapewniają one dostęp do napojów butelkowanych, przekąsek, a także kawy czy herbaty. Gdzie najlepiej zdecydować się na automaty sprzedające? Jakie modele wybrać do konkretnej przestrzeni, by spełniały one oczekiwania osób korzystających z budynku?

Gdzie korzysta się z automatów vendingowych?

Automaty vendingowe zwykle stają w miejscach, w których każdego dnia przebywa wiele osób. Pozwalają one bowiem na zaopatrzenie się w przekąski i napoje bez konieczności wychodzenia z budynku. Najczęściej automaty sprzedające można znaleźć w takich miejscach, jak:

  • biurowce,
  • urzędy,
  • salony kosmetyczne,
  • uczelnie,
  • hotele,
  • placówki medyczne.

Automaty vendingowe często stawia się też na zewnątrz, np. w przejściach podziemnych czy nawet parkach często odwiedzanych przez spacerujących. Wówczas konieczne jest zastosowanie modeli odpornych na działanie deszczu i mrozu.

Odpowiedni model automatu do danego wnętrza

Na rynku znaleźć można różne modele automatów vendingowych. Wybór odpowiedniego powinien zależeć przede wszystkim od grupy docelowej. W przypadku placówek edukacyjnych czy biur wskazane jest wyposażenie maszyny w specjalne urządzenie przygotowujące gorącą kawę, a także herbatę czy nawet zupy.

Wybór odpowiedniego rozmiaru i typu automatu sprzedającego powinien zależeć także od miejsca na niego przeznaczonego. Na rynku istnieją bowiem modele bardzo wąskie, a także te rozbudowane, mieszczące w środku wiele różnych przekąsek i napojów.

Nie można zapominać również o zabezpieczeniach. Często automaty stojące poza budynkiem wyposaża się w monitoring. W takich miejscach konieczne jest też zastosowanie urządzeń odpornych na działanie czynników atmosferycznych. Jeśli chodzi o metody płatności, współcześni użytkownicy cenią sobie opcję zapłacenia kartą zamiast wrzucania tradycyjnych monet. Nowoczesne automaty sprzedające są bardzo łatwe w obsłudze, a jednocześnie bezpieczne.