Prawdopodobnie we wszystkich większych biurowcach możemy natknąć się na przynajmniej jeden automat vendingowy. Właściciele mniejszych firm często zastanawiają się, czy powinni postawić automat z kawą lub przekąskami w swoim przedsiębiorstwie. Już na wstępie podpowiemy: zdecydowanie tak! Pracownicy z pewnością docenią ten gest i co ważne, przełoży się on na wydajność ich pracy.

Głodny pracownik to niewydajny pracownik

Żaden pracownik nie jest równie wydajny przez cały czas pracy. Po kilku godzinach wykonywania swoich obowiązków spada nam poziom energii i najchętniej sięgnęlibyśmy po jakąś przekąskę. Niestety, nie we wszystkich budynkach biurowych funkcjonują bufety czy kioski. W tym przypadku pracownicy często oddalają się od firmy na dłużej, by podjechać do najbliższego sklepu lub restauracji. To dla pracodawcy oczywiście strata. Jednak równie niewydajny jest pracownik głodny, który nie skupia się na pracy. Jak znaleźć złoty środek? Automat z przekąskami jest świetnym rozwiązaniem tego problemu. Pracownicy w każdej chwili mogą wziąć coś na ząb, nie opuszczając stanowiska pracy na długie przerwy.

Korzyści dla właściciela firmy

To jednak niejedyny powód, dlaczego warto postawić w biurze automat vendingowy. Jest on też świetną alternatywą dla otwarcia bufetu, który wymagałby zatrudnienia dodatkowego pracownika do wydawania przekąsek. Stworzenie bufetu wiąże się też z wygospodarowaniem na niego miejsca, nieporównywalnie większego, niż tego, które jest potrzebne na wstawienie nawet kilku automatów. Możliwość szybkiego sięgnięcia po przekąskę motywuje do pracy. Nawet wtedy, gdy pracownik zapomniał zabrać ze sobą z domu kanapek, a będzie musiał zostać trochę dłużej w biurze, nie będzie cierpiał z powodu burczącego brzucha. Większość z nas lubi też sięgnąć po coś słodkiego, gdy mamy gorszy dzień – automat z przekąskami staje się wtedy dla dorosłych tym, czym dla dzieci sklep z zabawkami. W upalne dni dużym powodzeniem cieszą się automaty z zimnymi napojami w puszkach. Jak się okazało, ich okolice stają się też miejscem integracji pracowników, którzy rozmieniają banknoty na drobne, lub grupami wybierają się na krótką przerwę. Dobrze wyposażony automat vendingowy w firmie wpływa też korzystnie na lojalność pracowników, którzy czują, że szef dba o komfort ich pracy.