Automaty, nazywane także automatami vendingowymi to nowoczesny sposób na bezobsługowe oferowanie różnego typu produktów, szczególnie przekąsek i napojów. Idea ta funkcjonuje na całym świecie, jednak w każdym kraju opiera się na nieco innych zasadach. W Polsce urządzenia tego typu pojawiają się głównie w miejscach o dużej liczbie odwiedzających, czyli sklepach, galeriach handlowych, biurach i oczywiście w szkołach. Jak pokazują statystyki, to właśnie ostatnia z wymienionych lokalizacji jest szczególnie godna uwagi. Dlaczego warto wykorzystywać potencjał automatów właśnie w szkołach? Jakie są zalety takiego działania? Na te i inne pytania odpowiada nasz artykuł.

Zalety automatów

Co sprawia, że automaty cieszą się tak dużą popularnością? W grę wchodzi przede wszystkim ich innowacyjna forma, która pozwala na szybkie i wygodne dokonanie zakupu. Dzięki swoim funkcjonalnościom sprawdzają się szczególnie dobrze, gdy w pobliżu nie ma żadnego sklepu, a my mamy jedynie kilka minut, by zaspokoić głód.

Większość z nas żyje w ciągłym biegu, co sprawia, że nie mamy czasu na wcześniejsze przygotowanie posiłków. Zmieniają się nasze szeroko pojęte zwyczaje. W dobie pracoholizmu i braku czasu automaty dają nam możliwość dostępu do lubianych produktów i to w niskich cenach. Mówiąc krótko, automaty vendingowe są odpowiedzią na pojawiające się potrzeby. Można nawet powiedzieć, że są na stałe wpisane w wygląd niektórych budynków, takich jak biura, czy szkoły.

Automaty w szkołach – dlaczego to dobry pomysł?

Powstaje jednak pytanie: czy ustawianie automatów w szkołach jest dobrym pomysłem? Praktyka pokazuje, że tak. Szkoła jest miejscem, w którym gromadzi się duża grupa osób w zróżnicowanym wieku. Uczniowie mają do dyspozycji jedynie kilkuminutowe przerwy, w których czasie często mają ochotę na „coś dobrego”. Należy podkreślić, że w wielu placówkach nie funkcjonują sklepiki szkolne, a tylko nieliczna grupa młodzieży decyduje się na samodzielne przygotowanie drugiego śniadania. Wszystko to sprawia, że automaty ustawione na szkolnym korytarz cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem.

Jak już wspomnieliśmy, automaty to urządzenia wygodne i proste w użyciu. Cechy te są doceniane przez uczniów, którzy jako młode pokolenie cenią elastyczne, innowacyjne rozwiązania, które w szybki sposób zaspokajają ich potrzeby. Jeśli w automacie znajdują się dodatkowo wysokiej jakości produkty, które są warto swojej ceny, to zysk możemy uznać za pewny.

Opłacalność inwestycji

Jak przedstawia się porównanie kosztów i zysków? Do kwot, które musimy zainwestować na początku, należy przede wszystkim zakup samej maszyny wydającej produkty. Biorąc to pod uwagę, warto od razu korzystać z wysokiej jakości ofert, które dają nam gwarancję sprawnego działania. Tylko taki wybór przełoży się na zadowolenie klientów, a co za tym idzie – nasze zyski.

Dodatkowe koszty, które ponosimy w skali miesiąca to opłata za czynsz, czyli za miejsce, z w którym lokujemy automat; opłata za prąd (pod uwagę należy wziąć m.in. pracę agregatu chłodzącego); zapas kawy, mleka, wody; a także zapas przekąsek i innych oferowanych produktów. Mimo to, dzięki ustaleniu cen obejmujących odpowiednią marżę nasz zysk z automatów ustawionych w szkołach może być naprawdę wysoki. Co ważne biznes ten nie wymaga dużego nakładu pracy.

Nasza oferta

Jeśli chcesz rozpocząć działalność związaną z oferowaniem produktów przy pomocy automatów, skorzystaj z naszych propozycji. W szkołach największą popularnością cieszą się przede wszystkim automaty z przekąskami i automaty z ciepłymi napojami. Poniżej omawiamy oba rozwiązania.

Automaty z przekąskami, które tworzy nasza firma, są w pełni dopasowane do potrzeb Twojej grupy docelowej. Nasze propozycje to:

  • Automat na przekąski Snakky Max, czyli jeden z najbardziej popularnych, niezawodnych oraz estetycznych automatów światowego lidera firmy Necta Vending. Jego zalety to szeroki wybór produktów i regulowanie temperatury wewnątrz.
  • Automat na przekąski Rondo, czyli urządzenie, które oferuje bogaty zakres produktów, umożliwiając sprzedaż artykułów spożywczych, przekąsek, puszek oraz butelek. Jego główne zalety to nowoczesny i prosty wygląd, duża podświetlana szyba zapewniająca całkowitą ekspozycję produktów, ergonomiczna komora odbioru z blokadą przeciw włamaniową, a także sygnał dźwiękowy sygnalizujący wydanie produktu.
  • Automat na przekąski Samba Classic, czyli rozwiązanie, które zaspokoi oczekiwania wszystkich klientów. Jego zalety to szeroki wybór produktów, regulowanie temperatury wewnątrz, doskonała równowaga pomiędzy pojemnością a rozmiarem, estetyczne aluminiowe drzwi z elementami z tworzywa poliwęglanowego, a także innowacyjna klawiatura numeryczna.

Na uwagę zasługują także automaty do gorących napojów, które doskonale sprawdzą się w szkole. Polecamy szczególnie modele takie jak:

  • Automat Astro INSTANT, który serwuje kawę, herbatę, czekoladę, mleko, a nawet zupy. Do podstawowych zalet rozwiązania należy bogate menu i szybkość wydawanych porcji.
  • Automat Canto Lavazza, czyli urządzenie przygotowujące produkty na bazie kawy Lavazza w kapsule oraz kawy rozpuszczalnej. Dzięki swojej innowacyjnej formie daje on również możliwość skorzystania ze smacznej herbaty, czekolady, czy kilku najbardziej lubianych zup. To wysokiej jakości propozycja, która jest odpowiedzią na najczęściej występujące potrzeby uczniów.
  • Automat Kikko MAX, czyli urządzenie o szerokich możliwościach. Jego zalety to szybka obsługa, dostęp do dwóch pojemności kubków, wygodne przyciski, optymalne wymiary, a także wysoka estetyka, która przyciąga klientów.